Zestaw fotowoltaiczny Sunshine 1500W w układzie poziomym

Dostępność: ZAPYTAJ O PRODUKT
ilość szt.
Kod produktu: 1500HORIZONTAL_WP

1px Opis

Zestaw fotowoltaiczny Sunshine 1500W w orientacji poziomej składa się z:

 • 6 paneli fotowoltaicznych o mocy 250 Wp każdy.
 • Inwertera (falownika) o mocy 1500 Wp.
 • Licznika prądu z modułem wifi.
 • Zestawu mocowań PV STICK.
 • Zestawu kabli fotowoltaicznych.
 • Zestawu systemu montażowego dedykowanego pod konstrukcję dachu.

Waga zestawu to ok. 180 kg. Powierzchnia zajmowanego dachu to ok. 11 m2 (jeden panel zajmuje ok. 1,7 m2).

Orientacja pozioma zestawu oznacza, że panele fotowoltaiczne ułożone są poziomo na dachu.

Poniżej szczegółowy opis każdego elementu zestawu. Wystarczy kliknąć na ikonę przy tytule i otworzyć opis.

 

Panel fotowoltaiczny

Producent: X-Disc

Symbol: ASOL-250P

Parametry:

 • Moc szczytowa [Pmax] 250 Wp
 • Sprawność modułu 15,40 %
 • Napięcie mocy maksymalnej [Vmp] 30,34 Vpanel fotowoltaiczny
 • Natężenie prądu mocy maksymalnej [Imp] 8,24 A
 • Napięcie obwodu otwartego [Voc] 38,70V
 • Prąd zwarciowy [Isc] 8,79 A
 • Tolerancja mocy 0-5Wp
 • Maksymalne napięcie systemu 1000 V
 • Maksymalne znamionowe zabezpieczenie 15 A
 • Diody bocznikujące [szt.] 3
 • NOCT 800 W/m², 20°C, 1.5 AM 43±2 OC
 • Temperaturowy współczynnik natężenia TcI +0,05 %/ OC
 • Temperaturowy współczynnik napięcia TcV -0,33 %/ OC
 • Temperaturowy współczynnik mocy TcP -0,39 %/ OC
 • Typ ogniw poly-si
 • Ilość ogniw 60
 • Waga 20,00 kg
 • Wymiary (DxS) 1648 x 992 mm
 • Maksymalne obciążenie IEC 5400 Pa
 • Klasa stosowania A
 • Profil ramy: wysokość 40,00 mm
 • Profil ramy: szerokość spodu 37,00 mm
 • Profil ramy: szerokość frontu 15,50 mm
 • Przewody przyłączeniowe 1000 mm
 • Rodzaj złączy MC4
 • Gniazdo przyłączeniowe IP 67
 • Tło białe
 • Ogniwa granat
 • Rama srebrna

 

BUDOWA:

 

Budowa panelu fotowoltaicznego

 

Panele solarne przechodzą bardzo rygorystyczne kontrole, dzięki czemu odpowiadają najwyższym międzynarodowym standardom. Wysoko przepuszczalne, hartowane szkło, silna aluminiowa rama uszczelniana odpornym na promieniowanie UV silikonem, są gwarancją długowieczności paneli. Każda rama przed montażem przechodzi testy. Ramy modułów fotowoltaicznych cechuje wytrzymałość na obciążenia mechaniczne: 5400 Pa i odporność na napór wiatru: 2400 Pa, co potwierdzają spełniane normy:

 

certyfikaty panel fotowoltaiczny

CE panel fotowoltaiczny

 

Dowiedz się więcej o zasadzie działania paneli słonecznych, rodzajach paneli, wydajnościach i wielu innych przydatnych i ciekawych rzeczach. Wejdź na naszą Sferę Wiedzy i bądź świadomym klientem.

Strefa Wiedzy

 

Inwerter Sunshine

Inwerter Sunshine o mocy szczytowej 1500 Wp dedykowany jest do zestawu Sunshine 1500W. Obudowa falownika Sunshine to radiator wspomagający chłodzenie urządzenia. W przeciwieństwie do konkurencji radiatory nie są wykończone plastikiem, co wzmacnia ich efektywność. Falownika nie należy dotykać podczas pracy, w skrajnych wypadkach może nagrzewać się do wysokich temperatur. Ważną cechą inwertera Sunshine jest start pracy z poziomu bardzo niskich napięć, nieosiągalnych dla innych inwerterów. Stosując falowniki Sunshine masz gwarancję, że instalacja słoneczna będzie pracowała nawet w bardzo złych warunkach pogodowych. To także proste urządzenie. Wystarczy podpiąć panele fotowoltaiczne do falownika, falownik do gniazdka sieciowego i gotowe - jesteś posiadaczem domowej elektrowni słonecznej.

 

inwerter Sunshine

 

Nazwa

Moc znamionowa,(szczytowa/ciągła)

Wejście DC: napięcia

Wyjście AC:napięcia

Wyjście AC: zakres częstotliwości

Wydajność szczytowa

Pobór mocy falownika

SUN–1500 G

1500W / 1350W

45V~90V

190V~260V

46Hz~65Hz

92%

1.5W

 

Jak to działa?

Niewielki słoneczny falownik sieciowy może uzyskać energie słoneczną z panelu słonecznego i przekazać ją do sieci poprzez kable wyjściowe bez dodatkowego sprzętu. Falownik może być podłączony do każdego gniazdka sieciowego. Inwerter kontroluje napięcie, częstotliwość i fazę domowej sieci użytkowej, następnie wytwarza czystą sinusoidę prądu zmiennego tak, że częstotliwość oraz faza są równe wartościom sieci, a napięcie jest nieco wyższe. Innymi słowy falownik synchronizuje się z domową siecią, wytwarza prąd o większym napięciu i przekazuje ją do sieci w obrębie jednej fazy. To sprawia, że urządzenia elektryczne podłączone do tej fazy, czerpią prąd z elektrowni słonecznej. Dlaczego? Ponieważ urządzenia elektryczne w pierwszej kolejności pobierają prąd ze źródła o wyższym napięciu.

 

schemat inwerter Sunshine

 1. Panele fotowoltaiczne produkują prąd stały.
 2. Podłączenie paneli przyłączami PV Stick do kabli fotowoltaicznych.
 3. Podłączenie kabli do inwertera.
 4. Podpięcie inwertera do gniazdka sieciowego przez przejściówkę wi-fi, umożliwiającą kontrolowanie produkcji prądu. Falownik dostosowuje się do sieci energetycznej, kopiując czystą sinusoidę prądu zmiennego tak, że częstotliwość oraz faza są równe wartościom sieci i wytwarza prąd o wyższym napięciu.

 

Gniazdko Wi-Fi

Licznik wi-fi umożliwia kontrole nad pracą elektrowni fotowoltaicznej. Montuje się go między inwerterem, a gniazdkiem sieciowym. Licznik mierzy przepływający przez niego prąd, niezależnie w którym kierunku ten prąd płynie. Dzięki modułowi wi-fi, podłączonemu do routera, zdalnie można kontrolować działanie elektrowni słonecznej. Do obsługi urządzenia dedykowana jest specjalna aplikacja na urządzenia mobilne. Samo urządzenie pobiera niewiele prądu ok. 1,9 W. Do sprawnego działania urządzenia potrzebny jest router wi-fi będący w zasięgu gniazdka, oraz smartphone z odpowiednią aplikacją.

Ponadto gniazdko wi-fi umożliwia zdalne włączenie i wyłączenie urządzenia elektrycznego podpiętego do niego. Sam inwerter zestawu Sunshine wyposażony w wyświetlacz LCD również informuje o podstawowych parametrach pracy instalacji fotowoltaicznej. Można zatem przepiąć licznik wi-fi do zarządzania urządzeniami elektrycznymi podpiętymi do fazy zasilanej przez instalację fotowoltaiczną. W ten sposób zyskujemy kontrolę nad pracą urządzenia pobierającego prąd.

gniazdko wifi

Kabel fotowoltaiczny

Kable fotowoltaiczne dołączone do zestawu są odpowiednio dobierane według mocy całkowitej paneli słonecznych oraz metody ich podłączenia. Do zestawów Sunshine dołączane jest ok. 50 m kabla, co powinno zapewnić swobodny montaż w nawet największym domu. Kable o średnicy 4 mm lub 6 mm, w kolorze czerwonym i czarnym. Kabel czerwony przyłączamy do czerwonego wejścia, natomiast kabel czarny do niebieskiego lub czarnego wejścia w zależności od rodzaju falownika.

kable fotowoltaiczne

 

Złącze PV Stick

Innowacyjne zaciski PV-Stick w technologii Push-ln, są bardzo łatwe w obsłudze i szybkie w instalacji. Pozwalają uniknąć ewentualnych błędów montażowych, ponieważ umożliwiają montaż bez potrzeby zasikania tulejek i stosowania dodatkowych narzędzi do zaciskania. Dzięki temu czas montażu skraca się o co najmniej 50% bez utraty jakości połączenia. Ergonomiczna konstrukcja sprawia, że złącza są łatwe w użyciu i obsłudze, nawet po długim czasie eksploatacji. Na dole strony w dziale do pobrania instrukcja obsługi przyłączy.

Producent: Weidmuller

PV Stick

 

System montażowy

System montażowy uzależniony jest od konstrukcji dachu. W zestawach Sunshine uwzględniliśmy wszystkie popularne pokrycia dachowe:

 • Dach z pokryciem bitumicznym
 • Dach z dachówka ceramiczną lub betonową
 • Dach z dachówka typu „karpiówka”
 • Dachy pokryte blacha lub blacho-dachówką

Przy montażu ważna jest także orientacja paneli fotowoltaicznych. Orientacja może być pionowa lub pozioma w zależności od ich ułożenia. Dlatego przed dokonaniem zakupu proszę dokładnie określić pod jaki dach przeznaczona jest instalacja i jak będą ułożone panele.

system montażowy fotowoltaiczny

Kalkulacja cenowa

To podstawowe pytanie pojawiające się przed zakupem. Nie da się dokładnie przeprowadzić kalkulacji, bez poznania szczegółowych informacji dotyczących konkretnego gospodarstwa domowego. Dlatego w bardzo ogólny sposób postaramy się przedstawić możliwości elektrowni słonecznych.

 

Założenia:

Cena za 1kwh to 0,75 zł. Obliczamy opłacalność instalacji na okres 25 lat. Zakładamy, że cena 0,75 zł/kwh to średnia cena prądu w okresie 25 lat.

Przyjmujemy, że całość wygenerowanego prądu z instalacji fotowoltaicznej uda nam się spożytkować do zasilania urządzeń pracujących w ciągu dnia.

Nie będziemy oddawać (odsprzedawać) energii elektrycznej do sieci. Całość wykorzystujemy na potrzeby własne.

 

Wnioski:

Decydując się na zestaw Sunshine 1500W nie pokryjemy całościowego zapotrzebowania na energię elektryczną dla naszego gospodarstwa domowego. Cały czas będziemy podłączeni do sieci energetycznej i głównie z niej będziemy czerpać prąd. Niemniej poważnie przyczynimy się do zdywersyfikowania zapotrzebowania na prąd z tradycyjnej sieci elektrycznej. Zestaw Sunshine 1500W będzie generował w ciągu roku ok. 1872 kwh. Nie jest to dużo, ale w zupełności wystarczy, aby nasza lodówka, telewizor, pompa wody, piec C.O. lub inne urządzenie elektryczne chodziło całkowicie „za darmo”.

No dobrze, ale jak wygląda ta stopa zwrotu. Spójrzmy na kalkulację, wg. naszych założeń:

Średnia cena 1kwh to 0,75 zł

Załóżmy że nasz system wygeneruje w ciągu roku ok. 1872 kwh.

Mnożąc ilość prądu wygenerowanego przez zestaw Sunshine 1500W przez średnią cenę prądu za 1 kwh uzyskujemy kwotę jaką zaoszczędzimy w ciągu roku, czyli ok. 1404 zł.

Zestaw Sunshine dla pokrycia dachówkowego typu "blachodachówka" kosztuje ok. 8389,46 zł. Jest to duża kwota, taki wydatek trzeba poważnie rozważyć, ale popatrzmy dalej.

Dzieląc cenę zestawu przez sumę jaką zaoszczędzimy rocznie, wychodzi, że system zwróci się po niecałych 6 latach.

Żywotność zestawu fotowoltaicznego przewidywana jest na 25 lat. Jest to okres minimalny, po tym okresie nasz zestaw będzie działał oczywiście dalej, ale jego wydajność może już nie być tak duża.

Zestaw Sunshine 1500W po 6 latach zacznie na nas zarabiać, przez kolejne 19 lat, co roku będziemy oszczędzać na prądzie 1404 zł, czyli w przeciągu tego okresu zaoszczędzimy 26676 zł.

 

Porównanie z lokatą bankową:

A teraz wyobraźmy sobie że oddaliśmy nasze 8389,46 zł na lokatę bankową z oprocentowaniem 3% na okres 25 lat. Po takim okresie jesteśmy w stanie zarobić ok. 6300 zł nie uwzględniając dodatkowych opłat bankowych.

Z porównania wynika, że po 25 latach inwestycja w najmniejszy system fotowoltaiczny jest bardziej opłacalna niż lokata bankowa z oprocentowaniem 3%.

 

Podsumowanie:

Kupując zestaw Sunshine 1500W, dobrze zainwestujemy nasze pieniądze. Możemy je przejeść, możemy wydać na rzeczy, które nie będą na nas zarabiać, a możemy spożytkować je na ekologiczny cel i dobrze zarobić. Inwestując w nasz system, zapewniają państwo bezpieczeństwo swojemu domowi, ograniczają zużycie prądu pobieranego z elektrowni i przyczyniają się planecie Ziemia.

Wyjście godne rozważenia.

 

1px Zastosowanie / Kategoria

Montaż paneli na dachu W układzie poziomym

1px Produkty powiązane

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl