Transformatory Toshiba

 

Transformator dystrybucyjny to jeden z podstawowych elementów wchodzących w skład tradycyjnego ciągu dostawy prądu: Generowania, Transmisji, Dystrybucji.

Transformator Toshiba

 Schemat dostawa prądu

 

To urządzenie oprócz współpracy z tradycyjną siecią energetyczną ma także zastosowanie dla dużych instalacji fotowoltaicznych, tzw. farm fotowoltaicznych - które w istocie są ekologicznymi generatorami elektryczności. Transformator dystrybucyjny jest w tym połączeniu równie ważny jak inwerter, konstrukcja montażowa dla farm, czy panele fotowoltaiczne, dlatego nie mogło go zabraknąć w naszej ofercie.

 Schemat połączenia transformatora

 

Belos-PLP w trosce o najwyższą jakość usług i towarów oferuje tylko sprawdzone marki i rozwiązania dlatego jesteśmy wyłącznym dystrybutorem na Polskę wysokiej klasy transformatorów marki Toshiba średniej mocy oraz Extra High Voltage. W ofercie posiadamy szeroki wachlarz transformatorów jedno i trójfazowych w wykonaniu klasycznym (CRGO - blacha elektrotechniczna) oraz transformatory Amorficzne, które zostały stworzone w celu przeciwdziałania stratom jałowym. To sprawia, że jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie urządzenie dla każdej instalacji, niezależnie od jej rodzaju, czy budżetu.

Logo Toshiba

W celu uzyskania oferty na konkretne rozwiązanie zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy, mailowo, lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na każde pytanie. Poniżej kilka informacji dotyczących transformatorów marki Toshiba klasycznych CRGO i Amorficznych.

 

Zakres dostępnych transformatorów

 

Rodzaje transformatorów

 

Tabela rodzaje transformatorów


 

Transformatory Amorficzne, dlaczego są wydajniejsze?

Od zawsze największym wyzwaniem dla projektantów i konstruktorów transformatorów było obniżenie strat jałowych. Po latach prób i badań udało się uzyskać rdzenie wykonane z blachy amorficznej, zastosowanie której pozwoliło obniżyć nawet czterokrotnie starty jałowe w porównaniu z tradycyjnym odpowiednikiem.

 Opłacalność transformatorów

Blacha Amorficzna wykorzystywana jest w postaci taśmy o grubości 15-25 µm do budowy rdzeni transformatorów, umożliwia to znaczące obniżenie strat jałowych. Blacha amorficzna, mająca właściwości ferromagnetyczne, charakteryzuje się nieuporządkowaną strukturą (podobnie jak szkło), cechują się one wysokim oporem elektrycznym, dlatego często nazywana jest „metalicznym szkłem”.`Blachy są one również trwałe w sensie fizycznym i magnetycznym.

 Cechy transformatoów

 

Standardowe rdzenie nie posiadają takich atrybutów, które umożliwiają rdzeniom amorficznym oszczędzanie energii oraz zmarnowanie mniejszej ilości energii. Dzieje się tak, ponieważ standardowe rdzenie są wykonane z pakietów uwarstwionych, które są produktami materiałów krystalicznych z ułożonymi strukturami skali atomowej.

 Cechy transformatorów amorficznych

 

Przy wykładniczo wzrastających cenach energii elektrycznej na świecie, transformator amorficzny pozwala zaoszczędzić istotne koszty energii w porównaniu do transformatora konwencjonalnego przez cały okres jego żywotności.Z tego powodu, obserwuje się wzrost tendencji instalowania więcej transformatorów amorficznych dla urządzeń, przemysłów i innych przedsięwzięć.

Poniżej tabela prezentująca porównanie transformatorów amorficznych i klasycznych CRGO:

Porównanie transformatorów
 

Jakość Toshiba

Firma TOSHIBA posiada bogato wyposażone zaplecze badawcze co pozwala na zachowanie najwyższej jakości swoich produktów.

 • Wszystkie laboratoria testujące są akredytowane zgodnie z NABL
 • 4 ośrodki testujące do przeprowadzania rutynowych testów i testów w przypadku wzrostu temperatury
 • Pracownia impulsowa (do 250 kV)
 • Pracownia zwarcia (do 160kVA)
 • Pracownia testowania hałasu akustycznego
 • Kontrola oleju
 • Centrum testowania laminacji CRGO
 • Badanie pojemności i Tan Delta / Badanie częściowego rozładowania
 • Laboratorium badawcze - 60 x30 x 35 (H) metrów
 • Wszystkie rutynowe badania - zgodnie z IEC, IEEE, IS, GOST i innymi standardami
 • Badanie wzrostu temperatury – z 7.5 MVA, zestawami MG, pasującym transformatorem badawczym i 60 MVAR baterią kondensatorów.
 • Badanie piorunowe i przełączania udarowego – 2400 kVp, 240 KJ generator udarowy HIAS do rejestrowania/analizy
 • Laboratorium badawcze olejowe - wszystkie testy zgodnie z IEC włącznie z analizą rozpuszczonego gazu
 • Instalacje do prowadzenia badań specjalnych:
  • Badanie w zakresie częściowego rozładowania
  • Analiza charakterystyki częstotliwościowej
  • Analiza harmoniczna
  • Badanie poziomu hałasu akustycznego
  • Badanie pojemności i Tan Delta


Co to właściwie jest transformator?

Na koniec, dla tych którzy jeszcze nie do końca wiedzą co to jest transformator i jak istotny to element w każdym ciągu dostawy prądy prezentujemy ciekawy filmik:
 

 

Formularz kontaktowy

 

INTERESUJE CIĘ DANY PRODUKT? NAPISZ DO NAS!

 Produkty fotowoltaiczne:

dachowe konstrukcje montażowe
inwertery
panele fotowoltaiczne
Zestaw Sunshine
mikroinwertery
Zestawy fotowoltaiczne
systemy montażowe
transformatory
oświetlenie przeszkodowe
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl