1px Rowerowe święto a fotowoltaika 0
Zdjęcie artykułu

W środę 07.08.2018 Bielsko-Biała gościła Tour de Pologne. Z tej okazji kilka ulic w mieście zostało zamkniętych. Kibice tłumnie przybyli, dopingować kolarzy. Znaczna ich część przyjechała na rowerach.

czytaj całość »
1px Panele fotowoltaiczne na Pałacu Prezydenckim 0
Zdjęcie artykułu

Dzisiaj coś innego, coś dla wyobraźni, dzisiaj zasymuluje ułożenie paneli fotowoltaicznych na Pałacu Prezydenckim. Do tego celu wykorzystam kalkulator Wspólnego Centrum Badawczego przy UE, czyli JRC. Przy okazji symulacji zobaczmy co możemy wpisać do kalkulatora i jakie wyniki z niego uzyskamy. Zdaję sobie sprawę, że konserwator zabytków miałby coś do powiedzenia w tej sprawie i pewnie taka instalacja wiązałaby się z szeregiem formalności, ale pamiętajmy, jest to tylko symulacja.

czytaj całość »
1px Przegląd skutecznych narzędzi do projektowania instalacji fotowoltaicznej. Zrób to sam 0
Zdjęcie artykułu

W dzisiejszym wpisie, skupie się na wyliczeniu przydatnych narzędzi do projektowania instalacji fotowoltaicznych. Przegląd obejmuje zarówno mapy, pozwalające skutecznie wymierzyć powierzchnie dachu, kalkulatory pozwalające zasymulować nasłonecznienie i uzyski, po programy projektowe przeznaczone do zaplanowania konkretnej instalacji.

czytaj całość »
1px Na co zwrócić uwagę przy decydowaniu się na instalację fotowoltaiczną? 0
Zdjęcie artykułu

Wiemy na pewno, że fotowoltaika działa, panele produkują prąd i możemy stworzyć własną elektrownie słoneczną. I że jest to opłacalne. Tylko, że nie dla wszystkich. Nie wystarczy byle gdzie postawić panele fotowoltaiczne i się cieszyć. Wielu niestety było takich co tak zrobiło, a się nie znało i dzisiaj nic z tego nie mają, albo wydali wojnę wszystkim zwolennikom czystej energii.  Dlatego, jeżeli fachowy instalator powie nam, że na naszym domu, taka instalacje nie będzie działać, to najprawdopodobniej ma on rację. A dlaczego?

czytaj całość »
1px Jak działa obecny system dofinansowania zielonej energii? 0
Zdjęcie artykułu

Nic tak nie działa na wyobraźnie jak dobrze przeprowadzona symulacja. A im więcej symulacji tym większe zrozumienie opłacalności inwestycji w instalacje fotowoltaiczną. Tym mniejszy przed nią strach. I tym większe zaufanie do ekologicznego prądu.

Zróbmy sobie zatem symulacje, jak działa obecny system dofinansowania fotowoltaiki przez państwo. I może czytelniku przekonasz się, że może nie jest w cale tak źle.

czytaj całość »
1px Jak samodzielnie i łatwo zainstalować zestaw fotowoltaiczny Sunshine. 0
Zdjęcie artykułu

W ubiegłbym miesiącu wręczyliśmy nagrodę zwycięscy naszego Bożonarodzeniowego konkursu. W imieniu pani Marzeny twórczyni najlepszego hasła reklamowego, nagrodę odebrał tata. Przy okazji w szybki i bardzo sprawny sposób dokonał montażu instalacji. Wszystko wyszło bardzo fajnie. Zapraszam do zobaczenia fotorelacji, która stała się przydatnym instruktarzem montażowym:

czytaj całość »
1px Czy fotowoltaika działa 0
Zdjęcie artykułu

Rozmawiając na temat fotowoltaiki, często zdarza się, że Twój rozmówca to oportunista. Niczym smerf maruda. Jak wygląda taka rozmowa z oportunistą? Poniżej drobny przykład. Jednak fotowoltaika to na prawdę dziedzina przyszłościowa, która już teraz działa.

czytaj całość »
1px Dlaczego warto wydać ciężko zarobione pieniądze na zestawy Sunshine? 0
Zdjęcie artykułu

Zestawy Sunshine to pewnego rodzaju nisza na rynku. To małe zestawy fotowoltaiczne dostarczające do 2000 kwh prądu w skali roku. Większość instalacji fotowoltaicznych instalowana jest tak, aby całościowo zaspokoić zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na prąd. Są to najczęściej instalacje od 3 do 10 kw mocy, a ich instalacja jest kosztowna. W tym miejscu nasuwa się pytanie: czy można zainwestować w instalację mniejszą, mniej kosztowną, która tylko częściowo będzie dostarczała prąd? Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie są właśnie zestawy fotowoltaiczne Sunshine.

 

 

czytaj całość »
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl