Mikroinwerter 500g

Dostępność: brak towaru
ilość szt.
Producent: Sunshine
Kod produktu: SUN500G

1px Opis

Mikroinwerter 500g

 

Schemat Mikroinwerter SunshineZalecana moc wejściowa (STC) 210W-300W (dwuczęściowy)
Maksymalne napięcie wejściowe DC: 60V
Szczytowe napięcie śledzenia zasilania: 25V-55V
Zakres pracy: 20V-55V
Min / Max rozpocząć napięcia: 25V / 60V
DC Max prąd zwarcia: 13A
Maksymalny prąd wejściowy: 10.4A
Rozmiar produktu 229x163x30
Waga: 2,81 kg

 

Mikroinwerter 500g dedykowany jest do podłączenia dwóch paneli fotowoltaicznych, z których każdy może generować prąd w zakresie 210Wp-300Wp. Mikroinwertery 500g można łączyć ze sobą wg. dowolnej specyfikacji, zapewniając wysoki uzysk energetyczny, nawet w miejscach słabo naświetlonych. Odpowiada za to układ śledzenia maksymalnego punktu mocy MPPT, dzięki któremu cała instalacja może generować prąd nieosiągalny dla instalacji opartych o tradycyjne inwertery.

W skład systemu mikroinwerterów Sunshine wchodzi:

  • mikroinwerter Sunshine 250G lub 500G
  • urządzenie monitorujące ECD, które podłączone jest do centralnej puszki przyłączeniowej
  • panel fotowoltaiczny generujący moc od 210 do 300 Wp

Systemy oparte na mikroinwerterach są bardziej niezawodne niż elektrownie korzystające z falowników scentralizowanych. Przeniesienie punktu zamiany prądu DC na AC w miejsce montażu paneli zapewnia brak słabych elementów w przesyle energii. Każdy moduł w instalacji pracuje niezależnie dzięki temu dostarcza maksymalny prąd AC do puszki przyłączeniowej.

mikrofalownik sunshine rysunek przyłączeniowy

Urządzenia te, zaprojektowane są tak, aby funkcjonować z pełną mocą w temperaturze otoczenia osiągającej nawet 65C (150F). Obudowa falownika jest przygotowana do montażu zewnętrznego z uwzględnieniem warunków środowiskowych NEMA6. Oznacza to, że mikrofalowniki Sunshine, zastosowane na zewnątrz budynku, są w stanie zapewnić odpowiedni stopień zabezpieczenia przed strumieniem wody, czasowym zatopieniem na ograniczonej głębokości oraz oblodzeniem. Innymi słowy są niezwykle wytrzymałe.

MIkroinwerter Sunshine 500

Systemy PV z mikroinwerterem Sunshine są bardzo proste w konstrukcji oraz montażu. Każdy mikrofalownik montuje się bezpośrednio do modułu fotowoltaicznego na szynie montażowej pod powierzchnią modułu. Kable DC - niskiego napięcia, łączą panel PV bezpośrednio z mikroinwerterem usytuowanym w pobliżu. Mikroinwerter usytuowany tuż obok panelu PV zmienia prąd stały na zmienny. Dzięki czemu, unikamy dużych napięć prądu stałego na końcu połączenia paneli.

 MIkrofalownik Sunshine

Instalacja fotowoltaiczna oparta na mikroinwerterach to popularne rozwiązanie w Stanach Zjednoczonych. Dzięki możliwości montażu dowolnie skonfigurowanych systemów i znacznie większej wydajności zyskały one tam dużą popularność. PLP dzięki wiedzy, bazie technologicznej i wielu zamontowanym systemom, może przenieść zdobyte doświadczenie do Polski.

 

 

Jak działają mikroinwertery?

Systemy fotowoltaiczne wykorzystujące mikroinwertery to instalacje, które bazują na podłączeniu pojedynczego panelu fotowoltaicznego do dedykowanego mikrofalownika. Połączone ze sobą mikrofalowniki przesyłają prąd zmienny do jednej puszki przyłączeniowej, do której połączone jest urządzenie monitorujące ECD, które można z koleii podłączyć do dowolnego komputera lub do routera uzyskując w ten sposób bezprzewodowy dostęp do monitoringu instalacji fotowoltaicznej. Ta filozofia różni się od tradycyjnego scentralizowanego modelu instalacji opartego na jednym, centralnym inwerterze. W tradycyjnym schemacie string paneli fotowoltaicznych przyłączamy do jednego inwertera, skupia w sobie prąd stały ze wszystkich paneli. Wystarczy wówczas, że jeden z paneli jest zacieniony, a sprawność całego systemu spada. Z kolei, przy awarii samego inwertera, cały system traci swoją sprawność. Aby uniknąć podobnych problemów powstały mikroinwertery Sunshine. Do każdego panelu fotowoltaicznego dedykowany jest jeden mikroinwerter. Instalacja opiera się na kilku lub kilkunastu falownikach, a ich liczba uzależniona jest od ilości paneli fotowoltaicznych. Jeżeli w całej elektrowni 1 panel fotowoltaiczny traci swoją sprawność przez zacienienie, zabrudzenia, lub inne czynniki, wówczas spadek mocy pochodzi tylko z tego jednego panelu. Reszta paneli pracuje normalnie - bez straty. Mikroinwertery, które je obsługują przetwarzają moc bez zakłóceń, przez co sprawność całego systemu, jest dużo wyższa w porównaniu z analogicznym zestawem pracującym na jednym inwerterze. Poniżej przykładowy schemat podłączenia instalacji na mikroinwerterach 500G.

mikroinwerter-sunshine-schemat-polaczenia

 Poniżej pliki do pobrania:

1px Produkty powiązane

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl