Mikroinwerter 250g

Dostępność: brak towaru
ilość szt.
Producent: Sunshine
Kod produktu: SUN250g

1px Opis

Mikroinwerter 250g

 

Mikroinwerter Sunshine

Zalecana moc wejściowa (STC) 210W-300W
Maksymalne napięcie wejściowe DC: 60V
Szczytowe napięcie śledzenia zasilania: 25V-55V
Zakres pracy: 20V-55V
Min / Max rozpocząć napięcia: 25V / 60V
DC Max prąd zwarcia: 13A
Maksymalny prąd wejściowy: 10.4A
Rozmiar produktu 217.5x138.5x31
Waga: 2,4 kg

 

Mikroinwerter 250g dedykowany jest do podłączenia pojedynczego panelu fotowoltaicznego generującego moc od 210 Wp do 300 Wp. W tym zakresie produkowane są obecnie najpopularniejsze moduły fotowoltaiczne. Mikrofalownik przeznaczony jest do nietypowych elektrowni słonecznych, w których występuje duże zacienienie ogniw fotowoltaicznych. Dzięki możliwości podłączenia pojedynczego panelu do mikrofalownika, instalacja fotowoltaiczna zapewnia wysoki uzysk energetyczny.

Systemy mikroinwerterów Sunshine są bardziej niezawodne niż elektrownie korzystające z falowników scentralizowanych czy strunowych. Rozproszony charakter instalacji zbudowanej na mikroinwerterach zapewnia brak słabych punktów w przesyle energii. Każdy moduł w instalacji pracuje niezależnie dostarczając maksymalny prąd do punktu przyłączenia AC. Odpowiada za to układ śledzenia maksymalnego punktu mocy MPPT, który odpowiada tylko za pojedynczy panel fotowoltaiczny. Żadne inne rozwiązanie w dziedzinie fotowoltaiki nie zapewnia tak wysokiego uzysku energetycznego. W skład systemu mikroinwerterów Sunshine wchodzi:

  • mikroinwerter Sunshine 250G lub 500G
  • urządzenie monitorujące ECD, które podłączone jest do centralnej puszki przyłączeniowej
  • panel fotowoltaiczny generujący moc od 210 do 300 Wp

Kompletny system można kupić na stronach sklepu.
mikroinwerter Sunshine

Urządzenia te, zaprojektowane są tak, aby funkcjonować z pełną mocą w temperaturze otoczenia osiągającej nawet 65C (150F). Obudowa falownika jest przygotowana do montażu zewnętrznego z uwzględnieniem warunków środowiskowych NEMA6. Oznacza to, że mikrofalowniki Sunshine, mogą bez problemu pracować na zewnątrz, w pobliżu paneli, w odróżnieniu od inwerterów stringowych montowanych zazwyczaj wewnątrz budynków.

Systemy PV z mikrofalownikiem Sunshine są bardzo proste w konstrukcji oraz montażu. Każdy mikroinwerter montuje się bezpośrednio do modułu fotowoltaicznego na szynie montażowej pod powierzchnią panelu. Kable DC - niskiego napięcia, łączą moduł PV bezpośrednio z mikrofalownikiem usytuowanym w pobliżu. Takie rozwiązanie minimalizuje zagrożenie porażeniem prądem, ponieważ pomiędzy pojedynczym panelem, a mikroinwerterem występuje niskie napięcie.

 

MIkroinwerter Sunshine Montaż

 

 

Jak działają mikroinwertery?

Systemy fotowoltaiczne wykorzystujące mikroinwertery to instalacje bazujące na podłączeniu każdego panelu fotowoltaicznego do dedykowanego falownika, który już z poziomu dachu przesyła prąd zmienny do puszki przyłączeniowej. Do puszki przyłączeniowej możemy podłączyć urządzenie monitorujące ECD, które podpięte do routera da nam możliwość zdalnego śledzenia wydajności instalacji fotowoltaicznej. Filozofia podłączenia każdego modułu fotowoltaicznego do dedykowanego inwertera różni się od tradycyjnego scentralizowanego modelu instalacji opartego na jednym centralnym inwerterze. W tradycyjnym schemacie string paneli fotowoltaicznych przyłączamy do jednego inwertera, który skupia w sobie prąd stały ze wszystkich paneli. Wystarczy wówczas, że jeden z paneli jest zacieniony, a sprawność całego systemu spada. Z kolei, przy awarii samego inwertera, cały system traci swoją sprawność. Aby uniknąć podobnych problemów powstały mikroinwertery Sunshine, które działają w innowacyjny sposób. Instalacja opiera się na kilku falownikach, a ich liczba uzależniona jest od ilości paneli fotowoltaicznych. Jeżeli w całej elektrowni 1 panel fotowoltaiczny straci swoją sprawność: przez zacienienie, zabrudzenia, lub inne czynniki, wówczas spadek mocy pochodzi tylko z tego jednego panelu. Reszta paneli pracuje normalnie - bez straty. Inwertery, które je obsługują przetwarzają moc bez zakłóceń, przez co sprawność całego systemu, jest dużo wyższa w porównaniu z analogicznym zestawem pracującym na jednym inwerterze. Poniżej schemat przyłączenia prezentujący przykładowe rozmieszczenie mikrofalowników i urządzenia monitorującego instalację.

 

mikroinwerter sunshine

Poniżej pliki do pobrania:

1px Produkty powiązane

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl