Inwerter jednofazowy SMA Sunny Boy

Dostępność: ZAPYTAJ O PRODUKT
ilość szt.
1px dodaj do przechowalni
Producent: SMA
Kod produktu: SB 3000-5000TL-21

1px Opis

Inwertery jednofazowe firmy SMA z serii Sunny Boy to jedne z najpopularniejszych, najtrwalszych i niezawodnych falowników sieciowych dostępnych na rynku. SMA to światowy lider w produkcji inwerterów oraz urządzeń do monitorowania sprawności instalacji fotowoltaicznej. Podzespoły do falowników SMA, produkowane są w Polsce, a firma zatrudnia ok. 400 pracowników w fabryce w Zabierzowie pod Krakowem.

Inwerter SMA Sunny Boy 1 fazowy W ramach serii Sunny Boy TL wyróżniamy 4 falowniki o różnych parametrach technicznych:

 • SUNNY BOY 3000TL-21
 • SUNNY BOY 3600TL-21
 • SUNNY BOY 4000TL-21
 • SUNNY BOY 5000TL-21

 

Poniżej najważniejsze parametry techniczne dla inwerterów serii Sunny Boy. Na końcu strony znajdują się pełna specyfikacja techniczna do pobrania:

 inwerter SMA Sunny Boy tabela danych DC

falownik SMA Sunny Boy tabela cech AC

 

Inwertery Sunny Boy to inwertery on - grid przeznaczone do bezpośredniego podłączenia do sieci energetycznej. Są to inwertery jednofazowe, przez co mogą zasilać energochłonne odbiorniki podłączone do jednej fazy. Wyposażone są w dwa niezależne wejścia i układy monitorowania punktu MPP (każde wejście rozdzielone jest dodatkowo na dwa połączenia), co zapewnia całej instalacji wysoką efektywność pracy. Przeznaczone są do montażu zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, ale biorąc pod uwagę charakter instalacji fotowoltaicznej zalecamy montaż inwerterów wewnątrz budynków. Falownik charakteryzuje się także wysoką tolerancją napięcia prądu stałego DC 750V, co pozwala montować większe ciągi paneli fotowoltaicznych szeregowo. Z czynników bezpieczeństwa należy zwrócić uwagę, że falownik wolno eksploatować tylko z generatorami fotowoltaicznymi zabezpieczonymi wg. drugiej klasy ochronności zgodnie z normą IEC 61730.

 

inwerter Sunny Boy schemat podłączenia

 

Najważniejsze cechy inwerterów Sunny Boy 3000-5000 TL:

 • Ekonomiczność, dzięki zastosowaniu dwóch wejść i niezależnych punktów monitorowania MPP, a także dużej sprawności falownika na poziomie 97%.
 • Elastyczność, dzięki zastosowaniu wysokiego napięcia do 750 V po stronie DC.
 • Prostota, dzięki zastosowaniu ułatwionego montażu naściennego, niewymagającego specjalistycznych narzędzi, a także przez wykorzystanie wtyków DC SUNCLIX do podłączenia okablowanie po stronie DC
 • Komunikacja dzięki zastosowaniu technologi Bluetooth, a także przez możliwość monitorowania instalacji przy zastosowaniu Sunny Portal - dedykowanego serwera SMA do monitorowania instalacji fotowoltaicznych.

 

falownik sunny boy podłączenie okablowania

 

Inwertery fotowoltaiczne to urządzenia elektryczne, przy montażu których należy zastosować szczególne środki bezpieczeństwa. Najważniejsze wskazówki to:

 • Prace przy falowniku wolno wykonywać wyłącznie wykwalifikowanym elektrykom.
 • Nie wolno dotykać przewodów stało prądowych (DC) ani innych odkrytych przewodów.
 • Nie wolno otwierać górnej pokrywy obudowy
 • Przed wykonywaniem jakichkolwiek prac przy falowniku lub generatorze fotowoltaicznym należy odłączyć falownik spod napięcia.

 

DEKLARACJA ZGODNOŚCI WEcertyfikacja CE falownik SMA
zgodna z wymogami dyrektyw WE
 • 2004/108/WE (kompatybilność elektromagnetyczna (EMC))
 • Dyrektywa niskonapięciowa 2006/95/WE (LVD)
 • 1999/5/WE (dyrektywa w sprawie urządzeń radiowych i końcowych urządzeń telekomunikacyjnych, R&TTE)

 

Poniżej do pobrania specyfikacja techniczna, instrukcja i karta gwarancyjna. Pełna dokumentacja produktu znajduje się na stronach producenta i jest dostępna klikając na ikonę logo SMA poniżej:

logo SMA

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl