1px Czy fotowoltaika działa 0
Zdjęcie artykułu

Rozmawiając z niektórymi ludźmi na temat fotowoltaiki można załamać ręce. Dlaczego? A na przykład dlatego:

- Panie, a ile mnie to będzie kosztować?

- Po jakim czasie będzie to opłacalne? – to najczęściej zadawane pytania.

A potem pada samo odpowiedź:

- Przecież to jest nieopłacalne, jaki prąd z tego będzie, nic z tego nie będę miał, nie ma sensu, a tak w ogóle to jest za drogie, przecież mi się to nigdy nie zwróci. Ale może, gdyby była datacja…(a gdyby była ta dotacja, to jeszcze trzeba by prosić owego rozmówcę, aby łaskawie zgodził się, aby na jego dachu zamontować te nieopłacalne panele fotowoltaiczne.)

Niestety świadomość niektórych w temacie fotowoltaiki jest bardzo mała, a najgorsze jest to, że zdanie na ten temat mają z góry ułożone i nic go nie zmieni.

Dlatego apeluje: pozostawcie otwarte umysły.

Największe gospodarki świata inwestują w fotowoltaikę, powstają elektryczne samochody, moduły słoneczne są coraz bardziej wydajniejsze i tańsze. I najważniejsze, elektrownie słoneczne naprawdę generują prąd. To działa i będzie działać. Tylko trzeba się przekonać. Nie zniechęcajcie innych do ekologicznej energii. Jeżeli sami, z różnych powodów jesteście nie przekonani, to zostawcie ten pesymizm dla siebie. Proszę. Nie zdarzyło mi się bowiem rozmawiać z oportunistą, który swoją niechęć do fotowoltaiki wyniósł z doświadczenia, z własnej inwestycji. Z rozmów z osobami, które mają zamontowane instalacje, jasno wynika, że jest to opłacalne. A nawet jeżeli niektóry rozmówca był niezadowolony to wynikało to raczej w wadliwie zamontowanej instalacji, w miejscach zacienionych i w takich sytuacjach rozmówca modyfikował swoją elektrownię. Większość chce rozbudowywać instalację, lub zamieniać je na off gridowe, bo za dużo oddają prądu do sieci, więcej niż potem sami potrzebują z tej sieci wyciągnąć.

1px Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl