Inwerter hybrydowy Goodwe 5kW, 8kW, 10 kW

Dostępność: ZAPYTAJ O PRODUKT
ilość szt.
Producent: Goodwe
Kod produktu: Hybryd_Goodwe

1px Opis

GoodWe to jeden z liderów branży fotowoltaicznej w produkcji inwerterów. Od 2020 firma Goodwe notowana jest na giełdzie w Szanghaju.  Rok 2020 to dobry rok dla tego Chińskiego producenta falowników. Najważniejsze punkty z kalendarium 2020:

  • Notowanie na giełdzie – Shanghai Stock Exchange („SHA688390”)
  • Pierwsze miejsce w Rankingu Global No. 1 Hybrid Inverter Supplier przez Wood Mackenzie
  • Nagroda TÜV Rheinland All Quality Matters Award 5 rok z rzędu
  • Uzyskanie statusu pierwszy nieeuropejskiego producenta inwerterów, który uzyskał certyfikat VDE-AR-N 4110-2018 od TÜV Rheinland
  • Nagroda „Top Brand PV Netherlands & Australia 2020” przyznawana przez EuPD Research

To co wyróżnia tego producenta od pozostałych firm produkujących falowniki to przede wszystkim wizjonerstwo firmy i odwaga. Goodwe oprócz produkcji standardowych falowników sieciowych postanowiło wykroczyć poza schemat i zainwestować finanse, zasoby ludzkie i badania w inwertery hybrydowe, czyli w fotowoltaiczną gałąź magazynowania energii. Inwestycja w hybrydy zdecydowanie pozwala korzystniej wykorzystywać moc generowaną z paneli fotowoltaicznych, niestety jest to dużo droższe rozwiązanie od standardowych falowników sieciowych. Droższe do czasu, ponieważ ceny na inwertery hybrydowe Goodwe do zastosowania domowego miażdżą konkurencję.

Inwerter Goodwe ET Hybryda trzy fazy

Dzisiaj szacuje się, że Goodwe ma 15 % udział w rynku magazynowania energii na świecie, a wg rankingu Wood Mackenzie firma zajmuje 1 miejsce w domowych rozwiązaniach do magazynowania energii. Potwierdza to szeroka gama falowników hybrydowych składająca się z serii ES, EM, ET, EH, BT, BH, SBP, ETC, BTC, SEA. W naszej ofercie znajduje się seria ET – są to falowniki trójfazowe dedykowane na europejski rynek. To co jeszcze wyróżnia tego producenta to zastosowanie funkcji UPS w falownikach hybrydowych, dzięki czemu przełączenia między pracą sieci a zasilaniem bateryjnym jest mniejsze niż 10 milisekund. Podsumujmy, podstawowe cechy tej serii to:

- seria ET jest serią trójfazowaą

- czas przełączenie w tryb UPS – poniżej 10 milisekund

- zakres napięcia akumulatorów 180 – 600V

- Bardzo dobra cena, na poziomie inwerterów sieciowych

 -Sprawność inwertera do 98,2 % mocy

 

 Wejscia i wyjścia do falownika hybrydowego Goodwe

Najważniejsze jednak przy falownikach hybrydowych to system i zakres pracy tych urządzeń

Istnieją trzy podstawowe tryby, które użytkownicy końcowi mogą wybierać z aplikacji PV Master.
• Tryb ogólny: w ciągu dnia energia wytwarzana przez system fotowoltaiczny jest wykorzystywana w następującej kolejności: Po pierwsze, załaduj domowe ładunki; po drugie, naładuj akumulator, a po trzecie, wyeksportuj nadwyżkę energii do sieci. W nocy akumulator zasila ładunki. Jeśli zasilanie z akumulatorów nie jest wystarczające, system jest tak zaprojektowany, aby automatycznie przełączał się na sieć w celu utrzymania dostarczanych obciążeń.
• Tryb rezerwowy: w tym trybie bateria jest wykorzystywana jako zapasowe źródło zasilania tylko w przypadku awarii sieci i dopóki sieć działa, baterie nie będą wykorzystywane do zasilania odbiorników. Akumulator zostanie naładowany energią wytwarzaną przez system fotowoltaiczny lub z sieci.
•Tryb ekonomiczny: Klient jest w stanie ustawić czas ładowania i rozładowywania akumulatora zgodnie z taryfami szczytowymi i poza szczytem sieci oraz nawykami zużycia energii w gospodarstwach domowych.

 

Falownik hybrydowy Goodwe schemat

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl