Inwerter hybrydowy Fronius Symo GEN 24 6kW, 8kW, 10 kW

Dostępność: ZAPYTAJ O PRODUKT
ilość szt.
Producent: Fronius
Kod produktu: Symo_GEN

1px Opis

Falowniki Fronius Symo Gen 24 to falowniki hybrydowe z funkcją EPS (Emergency Power Supply) Fronius wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz rynku fotowoltaicznego i wprowadził do swojej oferty falowniki hybrydowe nowej generacji Symo Gen 24. Falowniki sieciowe nie działają, gdy nie ma prądu w sieci, a hybryda od Froniusa tak. Fronius Symo Gen 24 posiada kilka innowacyjnych rozwiązań na rynku falowników. Prosty i łatwy montaż, nowa mobilna aplikacja Solar Smart do konfiguracji, analityki i zarządzania ustawieniami falownika. Dużym ułatwieniem jest także zastosowanie aktywnego chłodzenia, które sprawia, że falownik ma:

 • Większą żywotność
 • Lepszą wydajność
 • Niższe koszty eksploatacji OPEX (ang. operational expenditures)
 • Większy komfort montażu (w pionie, pod kątem, w poziomie)
 • Prostszy montaż (niższa waga i mniejsze rozmiary urządzenia)
 • Wysoką elastyczność przy projektowaniu systemu (większe wartości prądów wejściowych)

System chłodzenia Fronius Symo Gen

Dwoma dodatkowymi funkcjami urządzenia są:

 • Dynamic Peak Manager – optymalna wydajność, nawet jeśli moduły są częściowo zacienione. Algorytm wyszukiwania globalnego punktu mocy maksymalnej daje zwiększone uzyski z instalacji;
 • SuperFlex Design – maksymalna swoboda w projektowaniu systemu PV: zarówno szeroki zakres napięć wejściowych, jak i duże wartości prądów wejściowych (do 12.5A na jeden łańcuch);

 

Otwarte interfejsy falownika oraz możliwość równoległej pracy AC dają możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń. Przykładowo:

 • PV Point – zasilanie awaryjne na 1 fazę,
 • Fronius OHMpilot urządzenie podłączane bezpośrednio do systemów grzewczych w domu i pozwalające bezpośrednio podłączyć inwerter z bojlerem elektrycznym,
 • dodatkowe źródło energii w postaci np. turbiny wiatrowej.

Fronius Symo Gen

I tu dochodzimy do jednej z najistotniejszych cech tego urządzenia, o którym wspomnieliśmy w, czyli PV Point. Dzięki temu rozwiązaniu falownik Froniusa można podłączyć niezależnie oraz bezpośrednio do 1 fazy w zakresie mocy do 3 kW. Zapewnia to zasilanie awaryjne urządzeniom podłączonym na tej fazie, o ile oczywiście mamy słońce i panele dostarczają prąd PV. Jedyny minus tego urządzenia to czas przełączenia sięgający więcej niż 30s, ale taki już urok EPS-ów.

 Ogólny schemat przyłączenia Fronius Symo Gen

Natomiast największą zaletą urządzenia i to co sprawia, że to urządzenie jest wyjątkowe na tle innych falowników to Technologia Multi Flow. I tu naprawdę spotykamy się z ciekawą nowością. Dzięki temu rozwiązaniu możliwy jest równoległy przepływ prądu DC i AC. Powoduje to że falownik może pobierać prąd ładowania AC z dodatkowych źródeł energii lub z sieci — równolegle do innych przepływów energii. W porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami umożliwia to uzyskanie licznych dodatkowych funkcji:

 
Jednoczesne zasilanie gospodarstwa domowego z instalacji fotowoltaicznej i akumulatora. Fronius Symo Gen zasilanie jednoczesne


 

Ładowanie akumulatora i zasilanie gospodarstwa domowego przez instalację fotowoltaiczną.Ładowanie akumulatora we Fronius Symo Gen


 

Zasilanie energią przez instalację fotowoltaiczną i akumulator w trybie zasilania awaryjnego.
Zasilanie Fronius Symo Gen z aku
 
Jakie korzyści przynosi technologia Multi Flow:

1. Sprzężenie z innymi źródłami energii
Za pośrednictwem funkcji ładowania AC można także podłączyć do systemu alternatywne źródła energii, takie jak mikroelektrociepłownie blokowe lub instalacje wiatrowe. Użytkownik może tymczasowo zmagazynować w akumulatorze nadmiar energii z tych źródeł komplementarnych. Zapewnia to niezawodne zasilanie energią także w okresach, gdy instalacja fotowoltaiczna dostarcza za mało prądu fotowoltaicznego — np. zimą.

2. Wykorzystanie taryf prądowych zależnych czasowo
Coraz więcej dostawców dostarcza swój prąd klientom wg zależnych czasowo taryf. Dzięki funkcji ładowania AC użytkownik może ładować swój akumulator energii z sieci w okresie niższej taryfy, aby potem zasilać gospodarstwo domowe z akumulatora w okresie wyższej taryfy.

3. Ładowanie minimalne zapewniające zasilanie w sytuacji awaryjnej
Wiele systemów gromadzenia energii fotowoltaicznej w przypadku awarii sieci daje możliwość zasilania awaryjnego. Dzięki funkcji ładowania AC masz gwarancję, że w akumulatorze zawsze będzie określona, minimalna ilość energii dostępna w sytuacji awarii sieci. W przypadku zapowiadanego wyłączenia zasilania z sieci użytkownik może odpowiednio wcześnie naładować swój akumulator.

4. Ładowanie konserwacyjne
Jeżeli przez dłuższy czas będzie mało dostępnej energii słonecznej lub wystąpi jej brak — np. w razie uszkodzenia instalacji fotowoltaicznej — funkcja ładowania AC umożliwia ochronę akumulatora przed głębokim wyładowaniem i zapobieżenie w ten sposób przedwczesnemu starzeniu się akumulatora.

5. Poprawa jakości sieci
Wskutek rosnącej liczby instalacji fotowoltaicznych w sieciach niskonapięciowych rosną również wymagania dotyczące świadczenia przez instalacje pewnych usług dla sieci. Fotowoltaiczne systemy gromadzenia energii z funkcją ładowania AC mają aktywny wkład w poprawę jakości sieci, ponieważ odbiorcy w okresach wyższego zasilania mogą ładować swoje akumulatory i w ten sposób odciążać sieci. Symo_Gen

Oczywiście Fronius Symo Gen 24 nie będzie spełniał tych wszystkich warunków i nie będzie działał w pełni jeżeli nie będzie podłączony do akumulatorów. Firma Fronius na swoich stronach rekomenduje podłączenie falownika do baterii BYD Baterry – dedykowane rozwiązania bateryjne oparte o ogniwa litowo jonowe w nowoczesnym designie. Na szczęści podają także informacje, że Symo kompatybilny jest także z innymi bateriami znanych producentów. Można zatem coś dobrać.

BYD Baterry

 Podłączeie BYD baterry

Ogólna charakterystyka falownika znajduje się poniżej. W naszej ofercie znajdują się 3 urządzenia:

SYMO GEN24 Plus – 6 kW
SYMO GEN24 Plus – 8 kW
SYMO GEN24 Plus – 10 kW

DANE TECHNICZNE SYMO GEN24 Plus

 • Przyłączenie do sieci AC - Trójfazowy 230V / 400V
 • Zakresy mocy - 6 / 8 / 10 kW
 • Ilość MPP-trakerów - 2
 • Stopień ochrony - IP 66
 • Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość) - 594 x 527 x 165 mm
 • Waga - 25 kg
 • Zakres napięć wejściowych (Udc min – Udc max) - 80 V – 1,000 V

 Poniżej broszury oraz karty charakterystyk do pobrania:

 

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl