Systemy montażowe

Systemy montażowe Belos-PLP to konstrukcje dedykowane do montażu instalacji fotowoltaicznych. Stanowią kompletny, dopasowany zestaw elementów, części i prefabrykatów ułatwiających i przyspieszających implementowanie paneli fotowoltaicznych. W skład systemów montażowych wchodzą innowacyjne konstrukcje przeznaczone do montażu paneli fotowoltaicznych na dachach budynków, ale także dla konstrukcji wolnostojących służących do budowy farm fotowoltaicznych, lub małych systemów fotowoltaicznych. System montażowy to niezwykle istotny element w projektowaniu i budowie każdej instalacji fotowoltaicznej. Odpowiada on  za stabilność całej inwestycji i jej długoletnie, bezproblemowe działanie. Poniżej prezentujemy polecane przez nas systemy montażowe.

kliknij w ikonkę koło nazwy systemu i poznaj szczegóły:

Systemy montażowe Belos-PLP

 

 

Konstrukcja dachowa Easy Roof Evolution

 

Konstrukcja dachowa Easy Roof Evolution to jeden z najbardziej innowacyjnych systemów montażowych dostępnych w naszej ofercie. To kompleksowy system pozwalający łatwo i szybko zamontować panele fotowoltaiczne na każdym dachu. W skład zestawu wchodzą wszystkie potrzebne do montażu elementy, wzajemnie do siebie dopasowane.

Konstrukcja fotowoltaiczna easy roof

 

Innowacyjność systemu montażowego Easy Roof Evolution polega na jej filozofii. Każdy panel fotowoltaiczny montowany na dachu wbudowywany jest do dedykowanej konstrukcji Easy Roof. Sama konstrukcja jest niezwykle lekka, ponieważ wykonana jest z plastiku. Przypasowanie jednego panela do dedykowanej konstrukcji powoduje, że można w szybki i łatwy sposób wymienić uszkodzony panel, bez konieczność ingerencji w pozostałe moduły. System ten pasuje do każdego ogniwa fotowoltaicznego dostępnego na polskim rynku. Dodatkowo konstrukcja Easy Roof Evolution doskonałe właściwości chłodzące dla modułów fotowoltaicznych, co powoduje wzrost ich efektywności pracy.

konstrukcja fotowoltaiczna easy roof

 

Innowacyjność systemu polega jeszcze na jednym ważnym pomyśle. Mianowicie konstrukcja zaprojektowana jest tak, że wpasowuje się w linię dachówek, dzięki czemu cała instalacja fotowoltaiczna nabiera dodatkowych walorów estetycznych. Ponadto, ta filozofia montażu pozwala wykorzystać całą powierzchnię dachu pod fotowoltaikę, dzięki możliwości implementacji paneli do samych krawędzi. Easy Roof Evolution przeznaczony jest dla każdego rodzaju dachu, nachylonego do 50 stopni i jak przystało na innowacyjny system może pochwalić się szeregiem certyfikatów i dopuszczeń. Poniżej wymienione kilka z nich:
  • MCS012
  • BRE and Green Book Live
  • TÜV
  • Avis Technique N°21/14-48
  • New Technical Investigation certification approving the process | ETN

 

konstrukcje fotowoltaicze easy roof

 

Podsumowując, system montażowy Easy Roof Evolution jest kompatybilnym, lekkim systemem pozwalającym w szybki i łatwy sposób zamontować instalację fotowoltaiczną. Jego kompatybilność powoduje, że podczas montażu instalatorzy mogą lepiej wykonać swoją pracę, a klient może zaoszczędzić. Jego waga, pozwala zamontować ogniwa fotowoltaiczne na nawet najbardziej wymagających dachach, które mają obniżone wartości obciążeniowe. Jego filozofia montażu zaspokaja gusta estetyczne nawet najbardziej wymagających klientów.

 

easy roof evolution

 

Farma fotowoltaiczna Power Peak Alu Farma fotowoltaiczna Aluminiowa

 

System Power Peak Alu to system przeznaczony do szybkiej budowy farm fotowoltaicznych. Konstrukcja Power Peak Alu opiera się bezpośrednim montażu konstrukcji fotowoltaicznej do ziemi: stalowych, ocynkowanych dwuteowników, do których mocowana jest dopasowana lekka konstrukcja aluminiowa. Połączenie trwałych elementów stalowych z lekkimi szynami aluminiowymi oraz z unikalnym systemem mocowania paneli, opartym o śruby RAD pozwala uzyskać niezawodną i bezpieczną konstrukcję pod instalacje fotowoltaiczną. Konstrukcję można dopasować do każdego rodzaju paneli fotowoltaicznych dzięki czemu można zastosować ją w każdym rejonie świata.

 

Farma fotowoltaiczna Power Peak Alu

 

Zastosowanie standardowych rozmiarów dwuteowników pozwala wykorzystać lokalne produkty, co w znaczny sposób minimalizuje koszty transportu i w ten sposób koszty całej instalacji. Do dwuteowników dostosowana jest konstrukcja oparta o aluminiowe profile, zawierająca wszystkie prefabrykowane elementy, zapewniające szybszy i bezproblemowy montaż. Przygotowanie w fabryce elementów, dopasowanych konstrukcyjnie do całości, niweluje także błędy montażowo konstrukcyjne, które mogą się pojawić przy innych konstrukcjach bazujących na montażu niektórych elementów bezpośrednio na budowie. Wykorzystanie dopasowanych aluminiowych prefabrykatów ma jeszcze jedną zaletę: pozwala uniknąć korzystania z ciężkiego sprzętu podnoszącego, co w znaczny sposób niweluje koszty budowy farmy fotowoltaicznej. Dodatkowo użycie dopasowanych elementów przyczynia się do znacznej redukcji wykorzystywanych materiałów, narzędzi i innych elementów potrzebnych do budowy farmy fotowoltaicznej. Co ważne, zapewniamy wsparcie techniczne już od etapu wyceny, gdzie udostępniamy rysunki techniczne przeznaczone do konkretnej instalacji fotowoltaicznej, przez dokumentację poszczególnych elementów, po wsparcie na etapie montażu.

 

system montażowy power peak alu

 

Zastosowanie unikatowego profilu szyn aluminiowych pozwala na bezproblemowe i estetyczne osadzenie okablowania, co przy budowie farmy fotowoltaicznej jest niezwykle istotne, a wielu instalatorów po prostu ignoruje ten element konstrukcyjny przyczyniając się do utraty sprawności instalacji. Dbałość o najmniejsze szczegóły elementów montażowych to znak charakterystyczny naszych konstrukcji.

ikona power peak alu

Podsumowanie najważniejszych cech systemu Power Peak Alu:

  • Zoptymalizowany projekt konstrukcji obniżający koszty materiałów
  • Możliwość dostosowania konstrukcji pod indywidualne potrzeby konkretnej instalacji.
  • Możliwość poprawienia kąta nachylenia konstrukcji bezpośrednio w miejscu montażu przez odpowiednie zamontowanie śrub
  • Przygotowanie w fabryce dopasowanych prefabrykatów, gotowych do montażu w bezpośrednio na budowie
  • Użycie specjalnych szyn aluminiowych ułatwiających bezpieczne przeprowadzenie okablowania.
  • Możliwość wykorzystania lokalnych standardowych dwuteowników, co pozwala obniżyć koszty transportu
  • Niska waga komponentów aluminiowych redukująca potrzebę wykorzystania ciężkiego sprzętu podnoszącego
  • Montaż paneli fotowoltaicznych do konstrukcji montażowej za pomocą unikatowych śrub RAD do szybkiej instalacji, przyspieszająca montaż.

schemat systemu montazowego power peak alu

1. Wykorzystanie standardowych dwuteowników. Ocynkowane są gotowe instalacji bezpośrednio na budowie

 

2. Element łączny, montowany bezpośrednio do dwuteownika prefabrykat zawiera wszystkie potrzebne śruby i nakrętki. Jest to element stalowy, cynkowany odporny na warunki atmosferyczne

 

3. Element łączny montowany na szczucie dwuteownika. Możliwość regulacji +/- 5 st. Jest to element stalowy, cynkowany, odporny na korozję.

 

4. Profile aluminiowe, prefabrykowane dopasowane do całości konstrukcji. Możliwość regulacji na uchwytach

 

5. Szyny aluminiowe pod montaż paneli fotowoltaicznych. Posiadające odpowiedni profil do montażu śrub RAD oraz okablowania

 

6. Elementy montażowe paneli fotowoltaicznych oparte o strukturę montażu na śrubach RAD. Elementy stalowe, cynkowane, odporne na korozje.

montaż farma fotowoltaiczna

 

Farma fotowoltaiczna Power Peak GS

System Power Peak GS to system do budowy farmy fotowoltaicznej. System Power Peak GS opiera się w głównej mierze na elementach stalowych, cynkowanych przez co stanowi tańszy zamiennik Systemu Power Peak AL. Całość konstrukcji przygotowywana jest już na etapie projektu, a poszczególne elementy wytwarzane są jako prefabrykaty i dostarczane bezpośrednio na budowę, co pozwala zoptymalizować ilość materiałów potrzebnych do stworzenia farmy fotowoltaicznej.

 

power peak gs farma fotowoltaiczna

Podstawą systemu Power Peak GS są ocynkowane dwuteowniki, które funkcjonują jako główny element nośny całej konstrukcji i są bezpośrednio montowane do ziemi. Do dwuteowników montowany jest stalowy system nośny pod panele fotowoltaiczne. Wykorzystanie elementów stalowych jako konstrukcji nośnej dla paneli fotowoltaicznej to cecha wyróżniająca ten system i dodatkowo obniżająca koszty. Pozostałe elementy łączne są tożsame z systemem Power Peak Al i zapewniają trwałe połączenie poszczególnych elementów, gwarantując długowieczność instalacji fotowoltaicznej. Wykorzystanie stalowych dwuteowników jako podstawy całej konstrukcji pozwala w znaczny sposób zaoszczędzić koszty budowy. Możliwość wykorzystania usług lokalnych dostawców może przyczynić się do oszczędności w transporcie. Do dwuteowników montowana jest stalowa konstrukcja nośna pod panele fotowoltaiczne. Konstrukcja zawiera wszystkie elementy prefabrykowane potrzebne do szybkiej i bezproblemowej instalacji poszczególnych elementów. Przygotowanie odpowiednio dopasowanych prefabrykatów w znaczny sposób przyczynia się do uniknięcia błędów montażowych na budowie.

system montażowy power peak gs schemat

Wykorzystanie stalowej konstrukcji nośnej pod panele fotowoltaiczne ma jedną, główną zaletę: cenę. Wykorzystanie stalowych elementów redukuje koszty całej konstrukcji, a użycie dopasowanych elementów łącznych jest gwarancją szybkiego i bezproblemowego montażu. Podobnie jak w systemie Power Peak Al także i wersji GS, zapewniamy wsparcie techniczne podczas realizacji całej inwestycji: od etapu wyceny, gdzie udostępniamy rysunki techniczne tworzone do konkretnej instalacji fotowoltaicznej, przez dokumentację poszczególnych elementów, po wsparcie na etapie montażu. Wykończenie systemu Powek Peak GS stanowią profile aluminiowe, przystosowane do bezpośredniego montażu paneli fotowoltaicznych. Zastosowanie unikatowego profilu szyny umożliwia szybką i bezpieczną instalacje modułów fotowoltaicznych. Całość oparta jest o schemat montażu wykorzystujący śruby RAD, średnie i końcowe zaciski. Poszczególne konfiguracje konstrukcji badane są w specjalnych tunelach aerodynamicznych, dodatkowo sprawdzając ich wytrzymałość na warunki atmosferyczne.

Ikona power peak

Podsumowanie najważniejszych cech systemu Power Peak Alu:

  • Zoptymalizowany projekt konstrukcji obniżający koszty materiałów.
  • Dostosowanie konstrukcji pod indywidualne potrzeby konkretnej instalacji.
  • Możliwość poprawienia kąta nachylenia konstrukcji bezpośrednio w miejscu montażu przez odpowiednie zamontowanie śrub.
  • Przygotowanie w fabryce dopasowanych prefabrykatów, gotowych do montażu w bezpośrednio na budowie.
  • Użycie specjalnych szyn aluminiowych ułatwiających bezpieczne przeprowadzenie okablowania.
  • Możliwość wykorzystania lokalnych standardowych dwuteowników, co pozwala obniżyć koszty transportu.
  • Wykorzystanie stalowej ocynkowanej konstrukcji nośnej dla paneli fotowoltaicznych redukującej koszty całej instalacji.
  • Montaż paneli fotowoltaicznych do konstrukcji montażowej za pomocą unikatowych śrub RAD i dedykowanych końcowych i średnich zacisków, co w znaczny sposób przyspiesza montaż.

Konstrukcje masztowe SPM System fotowoltaiczny SPM

Konstrukcje masztowe SPM to nic innego jak małe farmy fotowoltaiczne. Do budowy instalacji pozwalają wykorzystać dowolne słupy wbudowane w ziemię. Dzięki takiemu rozwiązaniu montaż instalacji staje się szybki i łatwy. Co ważne taka konstrukcja może być także bardzo estetycznym rozwiązaniem, wpasowującym się w m.in w krajobraz miejski.

System montażowy SPM

Rozwiązanie SPM zostało pierwszy raz wykorzystane w Stanach Zjednoczonych przez firmę matkę PLP. Ta konstrukcja cieszy się tam dużą popularnością, właśnie dzięki prostocie montażu i efektywnemu wyglądowi. Jest także niezwykle funkcjonalna. Wszystkie części potrzebne do budowy farmy zrobione sa z aluminiu, lub stali nierdzewnej. Dla najmniejszej pojemności obejmującej 4 panele możliwa jest regulacja kąta nachylenia pomiędzy 30 a 60 stopni. Dodatkowo, wytrzymałość konstrukcji obliczana jest do 90 mph. Jednak system SPM może być zbudowany z dowolnej ilości paneli. Biuro konstrukcyjne oblicza parametry pracy i dobiera najkorzystniejsze rozwiązanie z konsultacją z klientem.

szkic techniczny system montażowy SPM

zdjecie system montażowy SPM

 

 

System montażowy Multi Pole Mounts Wiata garażowa fotowoltaiczna

System Multi Pole Mounts to system wykorzystywany do budowy instalacji fotowoltaicznej opartej na kilku profilach umieszczonych w ziemi. Taka struktura pozwala uzyskać prostą w konstrukcji małą farmę fotowoltaiczną. Wykorzystywana jest w przydomowych rozwiązaniach. Podstawową cechą systemu Multi Pole Mounts jest jego niska waga, dzięki czemu w łatwy sposób można zainstalować instalacje w pobliżu domu, w ogrodzie.

 

multi pole mounts system montażowy

 

Małe farmy fotowoltaiczne, stosuje się w przypadku braku miejsca lub możliwości zamontowania instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku. Konstrukcje systemu MPM można wykorzystać do budowy wiaty lub innego zadaszenie np. dla samochodów, czy jako skład drewna, wykorzystując w maksymalny sposób dostępną przestrzeń. Zaletą systemu jest wykorzystanie rur instalacyjnych w jednym szeregu, co ułatwia montaż systemu, ograniczając zakres prac naziemnych, dzięki temu system MPM zajmuje mniej miejsc niż inne konstrukcje fotowoltaiczne. Bardzo ważne w systemie MPM jest możliwość jego regulacji. Regulacja jest mechaniczna i możliwa w dziewięciu ustawieniach w zależności od pory roku (dostępne ułożenia paneli w zakresie: od 0 do 55 st.). Dzięki temu instalacja dostarcza maksymalny uzysk energetyczny. Dostępne są dwa warianty systemu: na 2 lub na 4 moduły umieszczane pionowo, tak aby łatwo dostosować konstrukcje MPM do własnych potrzeb. Innym pozytywnym aspektem instalacji opartej na systemie MPP to wysokość konstrukcji nad ziemią. Konstrukcja ustawiona jest stosunkowo wysoko, co zapobiega w znaczny sposób zabrudzeniom i chroni instalacje przez szkodliwym zacienieniem.

schemat system montażowy MPM

System oparty jest na elementach stalowej z ocynkiem, a także z profili aluminiowych. Rury nośne wykonane są ze stali, cynkowanej, co zapewnia odpowiednią sztywność i stabilność systemu. Wszystkie elementy łączne podtrzymujące całość również wykonane są z wysokiej jakości stali odpowiednio zabezpieczonej przed korozją. Profile do których przymocowywane są bezpośrednio moduły fotowoltaiczne wykonane są z wysokiej klasy aluminium 6000. Profile są kompatybilne ze schematem montażowym opartym na końcowym i średnim zacisku i śrubach RAD. Na każdym etapie zamówienia od wyceny do realizacje mogą państwo liczyć na nasze wsparcie, zarówno w zakresie projektowym jak i technicznym.

 Multi Pole Mounts system montażowy

 

System balastowy, ekierkowy Ekierki balastowe

System balastowy, ekierkowy stosuje się najczęściej w konstrukcjach wolnostojących ze szczególnym wykorzystaniem konstrukcji na dachach budynków. Taka konstrukcja występuje nisko nad ziemią, dlatego preferowane jest jej użycie na dachach płaskich.

 

System montażowy ekierkowy

Konstrukcja wolnostojąca zbudowana jest z profili stalowych i profili aluminiowych z unikatowym systemem montażu paneli fotowoltaicznych opartym na schemacie końcowego i średniego zacisku wraz ze śrubami RAD. System balastowy to kompatybilna konstrukcja zapewniająca doskonały stosunek jakości do ceny, przez co jest niezwykle popularnym rozwiązaniem. Projekt konstrukcji ekierkowej projektowany jest indywidualnie po wykonaniu audytu u klienta.

 

Konstrukcja balastowa ekierkowa

 

Formularz kontaktowy

 

INTERESUJE CIĘ DANY PRODUKT? NAPISZ DO NAS!

 Produkty fotowoltaiczne:

dachowe konstrukcje montażowe
inwertery
panele fotowoltaiczne
Zestaw Sunshine
mikroinwertery
Zestawy fotowoltaiczne
systemy montażowe
transformatory
oświetlenie przeszkodowe
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl